Sep 12 2008

Karjeros pokyčiai: verslo klasė su FlyLAL

Autorius 00:02 kategorijoje Mintys

Praėjo dvi itin sunkios ir ilgos savaitės po oficialaus pranešimo apie pasitraukimą iš IBM Lietuva. Rašydamas tinklaraščio įrašą apie tai, buvau visiškai tikras tuo, kad viskas klosis lyg sviestu patepta ir kad nutūpsiu ten, kur planavau. Deja, viskas pasisuko šiek tiek kita linkme.

Nė nenutuokiau, kad kelias bus toks permainingas ir sunkus. Tai nereiškia, kad viskas baigėsi blogai – anaiptol, baigėsi gerokai geriau, nei tikėjausi aš pats ar galėjo pasibaigti. Nenoriu veltis į detales, juolab, kad šiandien visos problemos praeityje, o man yra įdomiau šnekėti apie ateitį.

Po savaitės poilsio nuo darbų ir sudėtingo darbo universitetui pabaigimo, pradėsiu darbą AB FyLAL – Lithuanian Airlines. Žinau, kad tai – grynų gryniausia likimo ironija. Bėgau nuo skrydžių lėktuvais ir atbėgau į aviakompaniją. Žinau ir tai, kad darbas bus sunkus. Ne, nebūsiu nei stiuardas, nei pilotas, pareigos bus kur kas žemiškesnės ir įdomesnės.

Kodėl FlyLAL? Sužavėjo šios kompanijos veržlumas ir ambicingumas. Po skrydžio į Amsterdamą, kai dar negalvojau apie šiandieninius gyvenimo pokyčius, galvoje sukosi mintys parašyti straipsnelį apie tai, kuo skiriasi Airbaltic, kurios lėktuvuose praleidau itin daug laiko per pastaruosius pusantrų metų, ir FlyLAL, kurią teko išbandyti privačių kelionių metu. Akivaizdu, kad dauguma laurų turėjo atitekti pastarajai ir ne be pagrindo. FlyLAL per trumpą laiką sugebėjo pasiekti stulbinančių rezultatų klientų aptarnavimo ir skrydžių kokybės srityse. Žinoma, tai yra mano asmeninė nuomonė, nors susiklosčius šioms aplinkybėms ji gali darytis panaši į reklamą. Todėl minėtojo straipsnelio neberašysiu, paminėsiu tik tai, kad džiaugiuosi galėdamas tapti šios veržlios ir smarkiai tobulėjančios kompanijos dalimi.

Naujasis darbas atims daug laiko, ypač pradžioje, kol viskas bus dar nauja ir nesudėliota į lentynas, todėl natūraliai ir pačiam iškilo klausimas, ar užteks jėgų palaikyti šio tinklaraščio gyvybę. Šis mano asmeninės nuomonės kampelis per sąlyginai trumpą laiką užgyveno būrelį ištikimų skaitytojų, kuriems esu dėkingas už jo gyvybės palaikymą komentarais bei pastabomis ar tiesiog lankymu. Tačiau laikas yra tokia labai tampri, bet visgi ribas turinti substancija, gyvybiškai svarbi tinklaraščio egzistavimui. Laiko, ypač artimiausiais mėnesiais, jam tikrai trūks, todėl manau, kad šiame tinklaraštyje kurį laiką talpinsiu tik asmeninius įspūdžius bei kelionių nuotraukas. Ir tai susiję ne tik su nauju darbu, bet ir su tuo, kad rimtąją dalį bandysiu perkelti į kitą vietą – į žurnalą “Verslo klasė”, kur reikalavimai straipsniams yra kur kas aukštesni ir laiko skirti reikės žymiai daugiau. Kol kas tai tik pasiūlymas pabandyti, bet gerbdamas žmonių, prisidėjusių prie šio pasiūlymo, pasitikėjimą, dėsiu visas pastangas, kad tai taptų realybe.

Taigi, laukia sunkus, bet labai įdomus skrydis verslo klase su FlyLAL!

Share Button

Komentarų: 15

Komentarų kiekis: 15

 1. vilnis 12 Sep 2008 07:55

  FlyLAL ir man pradėjo pastaruoju metu patikti, net džiaugdavausi, kai galėjau pakeisti pakyrėjusią Lufthansą į egzotiškesnės kompanijos reisą. Na, bet kai atsimenu tuos skridimus su Dzūku (FlyLALo SAABas toks burzgiantis), tai… :)
  Gaila man šio kampelio. Ar nebūtų galima po publikacijų “Verslo klasėje” tuos straipsnius padėti ir čia? Juk, mačiau, kiti autoriai taip daro su savo tekstukais. Aš, mat, boikotuoju didžiąją spaudą. :)

 2. laisvis 12 Sep 2008 08:22

  Kaikuriuos skaitytojus labiausiai domins nuolaidos skrydžiams, o ne aptarnavimo kokybės pagerinimo klausimai lėktuve. Gal apskritai atsirastų nemokamų vietų bagažo skyriuje, prie mažulės? :))))

 3. MariukasM 12 Sep 2008 08:28

  Apie FlyLAL man įsiminė du dalykai. Pirmas, kad ši kompanija dėl savo taupumo man sumovė kelionę į Barseloną, ir aš dėl to pavėlavau į konferenciją. O antras, lėktuvo, kuriuo skridau iš Amsterdamo, klibantis, blogai priveržtas krėslas. Tad dabar aš šios kompanijos vengiu visais įmanomais būdais.

 4. Eglė 12 Sep 2008 08:30

  O man teko skristi ir su Dzūku, ir su Suvalkiečiu :) Klaustrofobijos lengva forma :) Ir kodėl būtent į F.a.M, ne patį mažiausią oro uostą, iki šiol man neaišku… :)

 5. Eglė 12 Sep 2008 08:32

  Tiesa, šie variantai dar ne blogiausi, nes skrendant iš Kphg į Aberdeen, kai paklausėme, kodėl tiek mažai žmonių, stiuardas linksmai išsišiepęs patikino: “Yes, it’s a very very small aircraft”! :) Virš Škotijos krantų beveik sklandėm :)

 6. Augustas Gutautas 12 Sep 2008 09:38

  Visose aviakompanijose yra dzūkų ir suvalkiečių, visos kompanijos vėluoja ir nebūtinai tai vyksta dėl jų kaltės. Praėjusiais metais iš Oslo į Vilnių grįždavau per Kopenhagą su didžiai gerbiama SAS, tai iš dešimties skrydžių, koks vienas nevėlavo, o kokius du-tris kartus bagažas nespėjo perkeliauti į Vilniaus lėktuvą. Bet klientų aptarnavimo ir skrydžių kokybė, nepaisant to, būdavo nepriekaištinga. Beje, FlyLAL kelis metus iš eilės pripažįstama viena punktualiausių Europos skrydžių bendrovių.

  @vilnis
  “Verslo klasė” kolkas yra dar tik planai su daug nežinomųjų, bet toks straipsnių publikavimo variantas yra įmanomas. Tačiau tai bus straipsnių publikavimas, o ne blogo rašymas :)

 7. Eugenijus 12 Sep 2008 09:49

  O kokias pareigas dirbsi flylal taip ir nesupratau.

 8. Augustas Gutautas 12 Sep 2008 10:15

  todėl, kad nesakiau 😉

 9. Martynas 12 Sep 2008 14:05

  Na, tikiuos, kad po tų keletos įtemptų mėnesių sugrįši =]
  Buvo įdomu paskaityti.

 10. FoxOilers 12 Sep 2008 17:33

  Сентябрь, мои поздравления :) Держи марку и хвост пистолетом :)

 11. Casparas 12 Sep 2008 21:49

  Heheh TE dirbsi, na sekmes kazkada buvau tavo konkurentas BT 😉

 12. yzyly 12 Sep 2008 23:39

  Sėkmės, Augustai! Gaila, kad neturėjau progos tau šiandien letenos atsisveikinimo proga paspaust…
  Seksim naujienas čia ir Verslo klasėj 😉

 13. Bazzz 14 Sep 2008 12:13

  zdrov, Awgustai, turi menesi laiko apsilt kojas, o po to zinok prasysiu jau naglai, tiesiog zysiu stiuardeciu telefonu numeruku

 14. zijon 15 Sep 2008 08:57

  Įdomus karjeros posūkis – nuo IT prie plunksnos! Bet, manau, tu šiuo savo tinklaraščiu įrodei, kad moki rašyti įdomiai ir informatyviai. Tobulėjimui ribų nėra. Tad sėkmės!

  z

  P.S. Ar darbas FL reiškia, kad mažiau skraidysi ir daugiau bendrausime gyvai? 😉

 15. Augustas Gutautas 15 Sep 2008 13:12

  Būtent 😉

Trackback URI | Comments RSS

Komentuokite