Sep 20 2009

Nauja vieta savaitgaliniams pasivaikščiojimams

Autorius 14:38 kategorijoje Kelionės

Jau daugelį metų vilniečiams įprastos vietos  savaitgaliniams pasivaikščiojimams už miesto yra Trakai ir Kernavė. Trakuose galima rasti ežerus, kibinus ir pilį, Kernavėje – piliakalnius, upės vingį, raganų šventes ir Joninių laužą. Patys paskutiniu metu dažniausiai renkamės Trakus ir karaimų kibinus – puiki vieta atitrūkti nuo miesto kasdienybės, pasivaikščioti grynam ore ir svečių akis paganyti. Tačiau praėjusį savaitgalį nusprendėme pakeisti įpročius ir aplankyti Dubingius.

Dubingiai – miestelis Molėtų rajone, ant ilgiausio Lietuvos ežero – Asvejos – kranto, 50 kilometrų nuo Vilniaus. Garsūs jie tuo, kad buvo viena iš LDK didikų Radvilų rezidencijų, o prieš kelias savaites ten perlaidoti garsiųjų Radvilos Rudojo ir Radvilos Juodojo bei jų šeimų narių palaikai. Ta proga ten ir nuvažiavom.

Važiuojant į Dubingius, jau pakeliui atsiveria įspūdingas kalvotas kraštovaizdis, o paties miestelio prieigose pasitinka medinis tiltas per Asvejos ežerą ir Dubingių piliavietė. Miestelis taip pat išsidėstęs ant kelių kalvų, kuriomis važiuojant pasijunti lyg būtum kalnų kaimelyje. Pats miestelis nėra didelis. Anot Vikipedijos, jame gyvena apie 250 gyventojų, tad veiklos jame nėra daug. Esminė vieta – Dubingių piliavietė, nuo kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į Asvejos ežerą. Pilivaietės teritorijoje įrengti pasivaikčiojimo takeliai, suoliukai ir informacinės lentos. Buvusios bažnyčios pamatų vietoje įrengta Radvilų amžino poilsio vieta.

Anksčiau kelis kartus esu buvęs Dubingiuose, bet niekada nepastebėjau, kad juose būtų tiek daug žmonių. Natūraliai kilo įtarimas, kad po Radvilų perlaidojimo, vilniečiai pradeda atrasti Dubingius, kaip naują vietą savaitgaliniams pasivaikščiojimams. O Dubingiai tam iš tikrųjų yra labai tinkami, nors ir negali pasiūlyti nei kibinų, nei čeburėkų, o tuo labiau raganų fiestų.

Daugiau įspūdžių nuotraukose.

Share Button

Komentarų: 5

Komentarų kiekis: 5

 1. zijon 21 Sep 2009 11:59

  Gražios nuotraukos! Vieta iš tikro puiki. Gal tik ne savaitgaliniams pasivaikščiojimams (įvardinčiau tai kaip savaitgalinį paturistavimą;), nes kiek tolokai nuo Vilniaus, tad kiekvieną savaitgalį neprivažinėsi. Tačiau apsilankyti ten bent 4 kartus per metus, manau, tikrai verta. 😉

  Ž

  P.S. O tai ko manęs nepasikvietei?.. 😉

 2. Augustas Gutautas 21 Sep 2009 23:28

  cha, du geri fotografai ir šiek tiek investuoto laiko į Apple Aperture tutorial prideda kokybės nuotraukoms 😉 Dėkui už komplimentus :)
  O dėl tolumo, tai Kernavė neką turbūt arčiau yra, o žmonės ten kurkas dažniau nuvažiuoja, tai tiesiog čia būtų tas pats atstumas tik šiek tiek į kitą pusę.
  O nepasikvietėm, nes su mėnesio kūdikiu, kažkaip derintis ir tartis yra itin sunki užduotis, prie kurios pratinamės :)

 3. eglute 22 Sep 2009 11:55

  čia gi keliauninko Radvilos Našlaitėlio užrašai :) Aga, Dubingiai gerai ir Labanoras gražu. Dar kažkada gražu būdavo Lentvario dvaro parke, bet po to dvarą nusipirko Pinkevičius, tai nebežinau, kas iš jo liko… O dar yra gražu Švėkšnoj ir Kretingoj, tik jau toliau :)

 4. Sarunas 22 Sep 2009 16:01

  Jau kelinta karta varvinu seile ziuredamas i nuotraukas ir vis sakau reikia kad Augustas pamokintu.Taciau ziuredamas i jas , supranti, kad tai dievo dovana pamatyti ir nufotagrafuoti.To neismoksi.
  Mes su draugais kelis metus per Kaledas vaziuodavome uz Dubingiu i Telekomo poilsio namus.Ziema sniego i kaklo, pasiimi rogutes ir duksti su vaikais visa diena.Vakare isikureni pirtele, smagesnio poilsio ir nereikia.Idomu ar dar imanoma ten issinuomoti, o siaip ten gamta kaip rojuje.:)

 5. Augustas Gutautas 22 Sep 2009 16:10

  Poilsio namai kažkokie pavažiavus kelis km už Dubingių yra ir visai neblogai atrodantys. Gal tie patys.
  O dėl Dievo dovanų – ko Dievas nepadovanojo, to galima išmokti 😉

Trackback URI | Comments RSS

Komentuokite