Mar 28 2010

Laiškai iš Tailando. Bankokas

Autorius 08:56 kategorijoje Kelionės,Tailandas

Bankokas. Pirmasis vaizdinys, kuris iškyla prieš akis pagalvojus apie šį miestą, yra karštis, tvankuma, chaosas, kvapų ir, nepabijosiu to žodžio – gyvių įvairovė bei gausa, bet tuo pačiu ir kažkokia magiška dvasia, kuri traukia ir vilioja įsilieti į supantį šurmulį. Bankoke gausu visko – skurdo ir prabangos, triukšmo ir ramybės, tvarkos ir betvarkės. Viskas susilieja į vieną masę, kurioje pirmą kartą besilankant, sunku susigaudyti ir suprasti, kas vyksta aplinkui ir kaip elgtis, jaustis ar galvoti. Neretas vakarietis pasimeta ir nurašo šį miestą, kaip pavojingą ir purviną bei neria į tolimesnius Tailando ar pietryčių Azijos kampelius, dažniausiai – saulėtus balto smėlio paplūdimius ir kurortus.

[ad#GABaneris]

Tai buvo mūsų antrasis apsilankymas Bankoke, tad šįkart viskas buvo žymiai paprasčiau – nebuvo to pirmojo įspūdžio, kuriame smalsumas būna sumišęs su nesuvokimu. Pajutę Bankoko karštį ir išvydę vaizdus džiaugėmės ir mėgavomės, jautėmės lyg grįžę, o ne atvykę, bet tuo pačiu metu nenuleidome akių nuo Pijos, kuri atlaikiusi ilgus skrydžius pirmą kartą įkvėpė +35 laipsnių oro praskiesto Bankoko smogu. Apspangusi suirzo ir pradėjo niurzgėti, tačiau labai greitai susilaukė vietinių dėmesio ir gyvenimas palengvėjo.

Iš oro uosto nuvykome į viešbutį – Thanon Khaosan gatvės rajone, Bankoko turistų mekoje. Šis rajonas yra pamėgtas biudžetinių turistų (angl. Backpackers) ir iš jų gyvenančių gatvės prekeivių. Vaikštant šiuo rajonu iš pirmo žvilgsnio yra sunku atskirti, kur gatvė, kur namai, kur žmonės, mašinos ar šiukšlės. Karštas įvairių kvapų pritvinkęs oras: nuo rūkstančių žarijų, ant kurių kepami kepsniai ar gatvėje gaminamas maistas, iki šiukšlių, kurių krūvose malasi žiurkės ir tarakonai. Žmonės vaikšto gatvėmis, mašinos ir motociklai nervingai spraudžiasi tarp jų, namai dažnai be durų ar net pirmo aukšto sienų – užėjęs į barą ar parduotuvę patenki į viešbučio priimamąjį, o iš jo į savo kambarį, kurio durys yra pirmoji ir vienintelė riba, skirianti tavo miegamajį nuo šurmuliuojančios naktinės gatvės. Vėlesniu paros laiku reikia saugotis, kad neužliptum ant tiesiog gatvėje meigančių vietinių, įsisupusių kartu su šunimis ar katėmis į gultą ir ramiausiai laukiančių ryto. Gyvenimas čia verda nesustodamas, todėl dauguma kavinių, klubų bei prekybos vietų dirba ištisą parą.

Bankoke gan tingiai praleidome tris dienas – tesugebėjome apsilankyti kiniečių kvartale, Bankoko centre nupirkti Pijai vežimėlį bei aplankyti didžiuosius Pietryčių Azijos prekybos centrus – Siam Paragon ir CentralWorld. Pija šiuo atžvilgiu buvo kur kas produktyvesnė – susirado begales draugų Bankoko gatvėse, Skytrain’e bei Chao Phrao upės laivuose, išmoko verstis ant pilvo bei priprato prie Tailando karščio. Tiesa, dar vieną dieną su Pija aplankiau šventyklą ir sudalyvavau „kruvinojoje“ Tailando opozicionierių protesto akcijoje.

Taigi, apsipratę su vietos, klimato ir laiko pasikeitimu šiąnakt patraukėme prie jūros – į Koh Pha Ngan salą, į išsvajotąjį Thong Nai Pan Yai kaimelį.

Dar šiek tiek nuotraukų apie Pijos nuotykius pakeliui į Tailandą ir Bankoke.

Share Button

Komentarų: 2

Komentarų kiekis: 2

  1. […] Taigi, nuskridome gerai – geriau, nei tikėjomės. Du persėdimai išėjo į naudą, nors bendras kelionės laikas ilgesnis – ir mums, ir Pijai buvo gera proga pailsėti, pramankštinti kojas ir išlįsti iš ūžiančios sauso oro dėžės. Bankoko Suvarnabhumio oro uoste visos procedūros irgi prasisuko be vargų, o išėjus į lauką mus pribloškė tvanki karščio banga… […]

  2. Poilsines keliones 03 Apr 2010 20:26

    Pats buvau tailande, nereali šalis. Šiaip Bankokas nepatiko, gal labiau salos prie širdies. Smagiausios akimirkos buvo Pattaya mieste, kur kultūrinio šoko paragavome per akis :)

Trackback URI | Comments RSS

Komentuokite