Mar 28 2010

Laiškai iš Tailando. Opozicionierių protestai Bankoko gatvėse

Autorius 09:13 kategorijoje Kelionės,Tailandas

Likus savaitei iki mūsų kelionės pasiekė žinia, kad Bankoke vyksta neramumai, kad gatvėse šurmuliuoja šimtai tūkstančių protestuotojų ir dar daugiau karinių pajėgų. Pasidomėjus labiau paaiškėjo, kad prieš keturis metus nušalinto Tailando premjero šalininkai surengė „kruviną“ akciją, kurios metu rinko savanorių kraują ir pylė jį ant dabartinio premjero valdomų vyriausybės rūmų vartų, taip išreikšdami nepasitikėjimą dabartine šalies vyriausybe ir reikalaudami daugiau demokratijos. Mums atvykus „kruvinoji“ dalis jau buvo pasibaigusi, tačiau protestuotojai bei tvarką saugantys policininkai iš gatvių dar nebuvo pasitraukę, tad vieną dieną su Pija gan netikėtai sudalyvavome šioje protesto akcijoje.

[ad#GABaneris]

Pirmiausia akis užkabino ir šypseną sukėlė užrašas ant vartų, skelbiantis, kad Nacionalinė galerija neveiks kelias dienas dėl „Tailando nenormalios politinės situacijos“. Vėliau išgirdome audringas politines kalbas, transliuojamas pagrindinėje Bankoko gatvėje, o priėję arčiau pamatėme ir pačius protestuotojus – raudonai apsirengusius opozicionierius, kurių didžioji dalis miegojo gatvėje pastatytose pašiūrėse, kiti spragsėjo nuo šv. Valentino dienos užsilikusiomis raudonomis plastmasinėmis širdimis ir kojų pėdomis.

Share Button

Vienas komentaras

Vienas komentaras

  1. […] Bankoke gan tingiai praleidome tris dienas – tesugebėjome apsilankyti kiniečių kvartale, Bankoko centre nupirkti Pijai vežimėlį bei aplankyti didžiuosius Pietryčių Azijos prekybos centrus – Siam Paragon ir CentralWorld. Pija šiuo atžvilgiu buvo kur kas produktyvesnė – susirado begales draugų Bankoko gatvėse, Skytrain’e bei Chao Phrao upės laivuose, išmoko verstis ant pilvo bei priprato prie Tailando karščio. Tiesa, dar vieną dieną su Pija aplankiau šventyklą ir sudalyvavau „kruvinojoje“ Tailando opozicionierių protesto akcijoje. […]

Trackback URI | Comments RSS

Komentuokite