Apr 30 2010

Laiškai iš Tailando. Chiang Mai

Autorius 15:08 kategorijoje Kelionės,Tailandas

Štai jau lygiai dvi savaitės, kaip mes esame apsistoję Chiang Mai mieste. Apsistojome dviem mėnesiam nuomuojamame bute miesto centro pakraštyje, kur ramiai leidžiame savo dienas. Pastaruoju metu sulaukiu nemažai klausimų iš žmonių, kurie taip pat susiruošė pakelti sparnus į Tailandą, o dažniausias klausimas būna “kodėl Chiang Mai?”.


[ad#GABaneris]
Daugeliui žmonių Tailandas asocijuojasi su chaotišku Bankoku ir šalies pietuose plytinčiais balto smėlio paplūdimiais su daug palmių prie ryškiai mėlynos jūros. Taip, Tailande yra daug tokių paplūdimių, tačiau visa šalis toli gražu nėra tokia. Jau pasakojau apie chaotišką Tailando sostinę Bankoką (vietiniai šį miestą vadina Krung Thep), kuriame anot BBC gyvena per 14 milijonų žmonių. Rašiau ir apie salas bei jų paplūdimius. Daugelis straipsnių ir Tailando kelionių vadovų vistik pripažįsta, kad tikrasis Tailandas yra šalies šiaurė, kurios sostinė yra Chiang Mai.

Šiek tiek pakeliavus po Tailandą tenka pripažinti, kad pastarasis teiginys apie tikrąjį Tailandą nėra melas. Bankokas, kaip pridera sostinei ir tokio dydžio miestui, yra vienas didžiausių bei svarbiausių Azijos, taigi ir pasaulio, miestų. Vienas dažniausiai pasitaikančių ir gan taikliai nusakančių esmę Bankoko apibūdinimų angliškoje literatūroje yra “concrete jungle” (betono džiunglės). Miesto centras nuklotas betonu, dviejų ir trijų aukštų autostradomis, begaliniais dangoraižių kvartalais ir kur ne kur tarp jų užsilikusiomis lūšnomis. Jei ne karštis ir ne žmonių rasė, būdamas Bankoke centre nelabai pasakysi, kad esi Azijoje – gali nesunkiai susipainioti esąs viename iš JAV miestų.

Tailando pajūris – labai komercializuotas. Dauguma paplūdimių yra buvę žvejų kaimeliai, kuriuose šiandien pristatyta viešbučių, poilsio namų ir restoranų. nenuostabu, kad tokioje aplinkoje tikrojo Tailando yra dar mažiau nei Bankoko betono džiunglėse. Juo labiau, kad ir baltųjų rasės atstovų koncentracija ten yra žymiai didesnė.

Visgi palikus nuošalyje tikrojo Tailando paieškas tenka pripažinti, kad šiaurinė Tailando dalis yra unikalus kraštas ir gerokai skiriasi nuo sostinės ar salų bei musulmoniškųjų pietų. Chiang Mai – antrasis pagal dydį Tailando miestas ir šiaurės Tailando centras. Šis miestas buvo įkurtas dar XIII amžiuje, kai šiose vietovėse buvo įsikūrusi viena trijų didžiųjų tajų karalysčių – Lanna. Chiang Mai centras yra kvadrato formos, apjuostas vandens kanalu ir nuo miesto įkūrimo laikų išlikusia mūrine tvora, kurios rytinė dalis bei Ta Phae vartai yra laikomi miesto centru.

Chiang Mai mieste ir apylinkėse yra nesuskaičiuojama galybė šventyklų, mieste, ypač jo centre, zuja begalės vienuolių. Šiek tiek į rytus nuo Ta Phae vartų plyti kinų kvartalas, o į pietus nuo jo – žymusis naktinis turgus, kuriame susirenka begalės prekeivių, nemaža dalis jų – šiaurės Tailando kalnų genčių atstovai. Beje, Chiang Mai yra vienas pagrindinių kalnų genčių turizmo centrų, iš kurio organizuojamos ekskursijos į begales kalnuose gyvenančių pirmykščių kalnų tautelių iki šiol gyvenančių gamtos apsuptyje pagal senoviškus papročius.

Šiaurės Tailandas ribojasi su Birma ir Laosu, tad neišvengiamai jaučiasi šių šalių kultūrų įtaka – dauguma šventyklų yra birmietiško stiliaus, o kalnų genčių atstovės neretai būna ilgakaklės su sunkiais žiedais ant kaklo ir kojų. Chiang Mai mieste ir šventyklose yra daug senosios Lanna karalystės stiliaus statinių – medinių namų su trikampiu neretai kelių pakopų stogu.

Taigi, kodėl Chiang Mai? Pirmiausia todėl, kad šis miestas yra gana patogus, ypač gyvenant su kūdikiu – geras susisiekimas, išvystyta infrastruktūra, bet ne toks perkrautas ir dusinantis, kaip Bankokas. Čia taip pat yra gerokai pigiau, nei Tailando salose ar Bankoke. Chiang Mai taip pat yra vienas geriausių miestų atvykėliams, kurių bendruomenė čia sudaro bene 20.000-30.000 vienetų, o tarp jų daugiausia vakariečiai, japonai bei kiniečiai.

Chiang Mai mieste taip pat yra daugiau, ką veikti – čia yra parkų, kuriuose galima pasivaikščioti ar pagulinėti, keletas turgaviečių, kuriuose visada įdomu paganyti akis, ar pasidaryti tailandietišką masažą. Nemažai maisto gamybos, jogos bei tailandietiško masažo mokyklų, kurias vis dar žadam išbandyti.

Chiang Mai žadam dar pabūti du mėnesius, kai baigsis viza ir teks važiuoti iš Tailando – pasidaryti naujos arba tiesiog važiuoti kitur.

[ad#GABaneris]

Share Button

Komentarų: 6

Komentarų kiekis: 6

 1. Grig 03 May 2010 18:01

  Vis tik idomu butu suzinoti kiek kas kainuoja.Pvz.valgis ir bustas.

 2. Augustas Gutautas 03 May 2010 19:37

  Buto nuoma kainuoja apie 750 LTL/mėn. – 45 kv. m. pilnai įrengtas, su dideliu LCD, namų kino sistema ir iMac, kondicionierium ir keliais ventiliatoriais, pilna virtuve ir skalbimo mašina. Name yra baseinas, apsauga, netoli didelis prekybos centras.
  Apie maistą ir kainas planuoju parašyti atskirą įrašą. Tikėtina, kad greitai :)

 3. Nida 05 May 2010 06:57

  Malonu prisiminti butas vietas. Labaiusiai patiko nuotrauka su seno namo laiptais…Mane tas namas irgi kazkuo suzavejo, bet nefotkinau, kazkodel. Galit pasiziureti mano bloga, kuri rasau angliskai, nes prieinamas daugaiu zmoniu bei Lietuvoje draugai pernelyg uzimti, kad mano blogus skaitytu: http://www.amber-inn.com/impressions. Nors amerikonai pensinikai paskaito :-). Buvome Tailande si vasari, o dabar sekam temperatura ir neatsistebim, kad yra baltuju, kurie ta temparatura ir dregme gali istverti…
  O labiausiai Chang Mai man patiko ju sekmadienio vakaro turgus toje gatveje, kuri eina nuo Ta Phae gilyn. Ten tokie koncertai vyksta, mazos talentingos mergytes taip graziai soka savo nacionalinius sokius, kad galima apsiverkti.
  Butinai pavalgykit berods Black Diamond restorane.
  Laimingai dziaugtis gera uzsienieciams salim.

 4. Augustas Gutautas 05 May 2010 08:09

  Sekmadieninio turgelio dar nebandėm, nors girdėjau apie tokį :) Reiks būtinai aplankyti – laiko dar turime šiek tiek.
  Būtinai reikės pasiskaitinėti blogą. Ačiū už palinkėjimus :)

 5. Rytisas 05 May 2010 18:31

  O tai kur dabar maudotės? Duše ar tam kanale? :O

 6. Augustas Gutautas 11 May 2010 12:25

  Kubile :)

Trackback URI | Comments RSS

Komentuokite