May 20 2010

Laiškai iš Tailando. Raudonųjų protestų pabaigos pradžia

Autorius 12:18 kategorijoje Tailandas

Nors dar toli gražu ne pabaiga, gegužės 19-oji įeis į Tailando istoriją kaip raudonmarškinių protestų galas ir žiaurių riaušių diena. Vakar Tailando kariuomenė sutelkė papildomas pajėgas Bankoko centre bei pasitelkė šarvuočius raudonmarškinių protestuotojų barikadoms pramušti. Operacija, trukusi nuo ankstaus ryto, pasibaigė po pietų, kai raudonmarškinių lyderiai nusprendė pasiduoti policijai ir apie tai pranešė susirinkusioms minioms protestuotojų. Vyriausybė suskubo pasigirti sėkminga operacijos pabaiga, tačiau netrukus pasipylė pranešimai apie degančius pastatus Bankoko centre.

[ad#GABaneris]

Bene pirmasis pranešimas pasirodė apie padegtą didžiausią Bankoko ir antrą pagal dydį Azijos prekybos centrą “Central World”, vėliau sekė Tailando birža, Siamo aikštėje esantis milžiniškas kino teatras, kelios parduotuvės ir metro stotys. Iš viso per vakar dieną ir šiąnakt padegti 39 objektai. Dalies jų gaisrininkai nespėjo išgelbėti – Central World, Siam kino teatras ir dar keli pastatai tapo istorija.

Šiandien Bankokas valosi – nuo šiukšlių ir nuo likusių chuliganų. Karts nuo karto pasirodo pranešimai apie susišaudymus, bet jie pamažu rimsta. Vakar naktį paskelbta komendanto valanda pratęsta dar trims naktims galioja ne tik Bankokui, bet ir dar 23 provincijoms, įskaitant Chiang Mai. Pastarajame vakar irgi vyko šioks toks bruzdesys, tačiau šiandien be neveikiančių prekybos centrų ir juos saugančių karių, nieko neįprasto mieste nematyti. Norisi tikėti, kad ir neteks :)

Keletas nuotraukų iš vakarykščių įvykių Bankoke ir Udon Ratchathani, kur raudonmarškiniai sudegino miesto rotušę. Vėlgi, įspėjimas: tarp nuotraukų yra vaizdų, kurių vaikai ir silpnų nervų žmonės neturėtų žiūrėti.

Share Button

Komentarų: 3

Komentarų kiekis: 3

 1. nemira 20 May 2010 14:37

  baisu, primena apokalipsę. Nevažiuosiu aš ten.

 2. Kristina 20 May 2010 17:09

  Taip, vis tik Lietuvoje reiktų vertinti ramybę, teroristinių išpuolių ir pilietinių karų nebuvimą.

 3. Kris 25 May 2010 00:17

  Ta naktis, deja, nepamirštama. Gerai, kad Chang Mai apsistojot, nors iš kitos pusės – neramumai po visą Tailandą pasklidę. Tiesą sakant, trečiadienio naktis buvo beprotiškai įtempta daugumai bankokiečių. Nes niekas nežinojo, kas toliau, kur įsižiebs nauja liepsna. Gyvenu Bangkoke, nuo centro pakankamai toli, bet kylantys dūmai dieną matėsi ir čia, o naktį vos atsidarius langą jaučiamas degėsių dvokas buvo nepakeliamas. Telieka tik užjausti gyvenančius pačiame centre. Labai norėtųsi naiviai tikėti, kad viskas taip ir baigsis, bet Tailande šitos kovos ir atsiskyrimas tarp turtingųjų ir vargšų jau per giliai įsišakniję, kad viskas būtų taip paprasta. O gaila, nes visą naktį užuosti degantį Bangkoką buvo tikrai skaudu.

  Sėkmės.

Trackback URI | Comments RSS

Komentuokite