Jul 21 2010

Azija kasdien. Budos

Autorius 18:59 kategorijoje Budhism,Daily Asia

Nors įprasta manyti, kad Buda yra vienintelis ir nepakartojamas, budizme yra teigiama, kad betkuris žmogus gali tapti Buda – pasiekti Nirvaną, nušvisti. Budizmo pradininkas yra Sidharta Gautama, dar žinomas, kaip Buda, bet toli gražu ne vienintelis toks. Pasižymėję Budos – dažniausiai tai būna nušvitę vienuoliai – yra taip pat prisimenami bei garbinami, jų statulos ar paveikslai laikomi šventyklose.

Budos

Share Button

Komentarų: 5

Komentarų kiekis: 5

 1. nemira 21 Jul 2010 21:45

  o koks budistu poziuris i moteris? Ar jos gali tapti Budomis, nusvitusiomis?

 2. zijon 23 Jul 2010 17:16

  Įdomu kaip nustatoma kada žmogus jau prašviesėjo?

 3. Augustas Gutautas 23 Jul 2010 20:33

  Budos mokymas neišskiria moterų ar vyrų, o tai reiškia, kad moterys gali tapti Budomis. Budos mokymas apibrėžia vyro ir žmonos vaidmenis, bet iš esmės visuomenėje ir šeimoje jie yra lygūs.

 4. Augustas Gutautas 23 Jul 2010 20:39

  žmogus prašviesėja tada, kai neturi prisirišimo ar jo lieka mažiau. Pilnas nušvitimas reiškia, kad nebėra prisirišimo, jo protas yra ramus. Vienas vienuolis davė paprastą pavyzdį, kai paklausiau, ką reiškia prisirišti – jei dabar numesčiau tavo fotoaparatą ant žemės ir jis sudužtų, tai greičiausiai labai gailėtumeisi ir pyktum. O ar pyktis ir gailestis sugrąžintų aparatą? Ne. Pyktis ir gailestis yra prisirišimo požymiai. Prisirišimas yra ne vien prie daiktų, jis gali būti prie įsitikinimų, idėjų, net prie religinių tiesų. Viena sunkiausių ir žalingiausių prisirišimo formų yra tautinis prisirišimas.

 5. zijon 25 Jul 2010 21:50

  Geras atsakymas. Esu garantuotai neprašviesėjas (ypač dėl fotoaparato:)))

Trackback URI | Comments RSS

Komentuokite